2014

ZAGREB KOM 9

PROGRAM

Petak, 10. listopada 2014., 20 sati

PRVI KONCERT: La fiesta

Ludwig van Beethoven: Serenada u D-duru, op. 8

Susanna Yoko Henkel, violina
Lisa Berthaud, viola
Jing Zhao, violončelo

Niccolò Paganini: Sonata concertata za gitaru i violinu u A-duru, op. 61

Stefan Milenković, violina
Petrit Çeku, gitara

Frederic Chopin: Polonaise Brillante u C-duru, op.3

Jing Zhao, violončelo
Lauma Skride, klavir

Zoltan Kodály: Intermezzo za gudački trio

Stefan Milanković, violina
Lise Berthaud, viola
Jing Zhao, violončelo

Ástor Piazzolla: Povijest tanga

Gili Schwarzman, flauta
Petrit Çeku, gitara

Subota, 11. listopada 2014., 20 sati

DRUGI KONCERT: Baroque

Johann Sebastian Bach: Sonata za violinu u h-molu, BWV 1014

Susanna Yoko Henkel, violina
Monika Leskovar, violončelo
Lauma Skride, čembalo

Luigi Boccherini: Kvintet br. 4 za gitaru i gudače u D-duru, G. 448 „Fandango“

Petrit Çeku, gitara
Stefan Milenković, violina
Susanna Yoko Henkel, violina
Lise Berthaud, viola
Monika Leskovar, violončelo
Lauma Skride, čembalo

Giuseppe Tartini: Sonata za violinu u g-molu, B. g5, „Đavolji triler“

Stefan Milenković, violina
Monika Leskovar, čelo
Lauma Skride, čembalo

Georg Friedrich Händel: Sonata za flautu u g-molu, op. 1, br 2, HWV 360

Gili Schwarzman, flauta
Petrit Çeku, gitara

Johann Sebastian Bach: Koncert za dvije violine u d-molu, BWV 1043

Susanna Yoko Henkel, solo violina
Stefan Milenković, solo violina
Anđelko Krpan, violina
Saki Kodama, violina
Lise Berthaud, viola
Monika Leskovar, violončelo
Jing Zhao, violončelo
Mario Ivelja, kontrabas
Petrit Çeku, gitara
Lauma Skride, čembalo

Nedjelja, 12. listopada 2014., 11 sati

TREĆI KONCERT: Mozartova matineja

Wolfgang Amadeus Mozart
Kvartet za flautu i gudače br. 2, u G-duru, KV 285a

Gili Schwarzman, flauta
Guy Braunstein, violina
Lise Berthaud, viola
Jing Zhao, violončelo

Gudački trio u B-duru, KV 266

Stefan Milenković, violina
Lise Berthaud, viola
Monika Leskovar, violončelo


Klavirski kvartet br. 2 u Es-duru, KV 493

Susanna Yoko Henkel, violina
Lise Berthaud, viola
Jing Zhao, violončelo
Lauma Skride, klavir

Nedjelja, 12. listopada 2014., 20 sati

ČETVRTI KONCERT: Mozartova soareja

Wolfgang Amadeus Mozart

Kvartet za flautu i gudače, br. 2 u G-duru, KV 285a

Gili Schwarzman, flauta
Guy Braunstein, violina
Lise Berthaud, viola
Jing Zhao, violončelo

Klavirski kvartet br. 2 u Es-duru, KV 493

Susanna Yoko Henkel, violina
Lise Berthaud, viola
Jing Zhao, violončelo
Lauma Skride, klavir

Gudački trio u B-duru, KV 266

Stefan Milenković, violina
Lise Berthaud, viola
Monika Leskovar, violončelo

Kvintet s klarinetom u A-duru, KV 581

Chen Halevi, klarinet
Guy Braunstein, violina
Stefan Milenković, violina
Lise Berthaud, viola
Monika Leskovar, violončelo

Utorak, 14. listopada 2014., 11 sati

PETI KONCERT: Koncert za djecu

Camille Saint-Saëns: Karneval životinja

Krešimir Mikić, pripovjedač
Guy Braunstein, violina
Susanna Yoko Henkel, violina
Lise Berthaud, viola
Jing Zhao, violončelo
Matthew McDonald, kontrabas
Gili Schwarzman, flauta
Chen Halevi, klarinet
Lauma Skride, klavir
Ian Fountain, klavir
Igor Lešnik, ksilofon
Petra Gilming, čelesta

Utorak, 14. listopada 2014., 20 sati

ŠESTI KONCERT: Francuska noć

Maurice Ravel: Sonata za violinu i klavir br. 2 u G-molu

Stefan Milenković, violina
Lauma Skride, klavir

Claude Debussy: Pelléas i Mélisande (u obradbi Henrija Moutona za klavirski trio)

Gili Schwarzman, flauta
Jing Zhao, violončelo
Ian Fountain, klavir

Francis Poulenc: Sonata za klarinet i klavir, FP 184

Chen Halevi, klarinet
Ian Fountain, klavir

Camille Saint-Saëns: Karneval životinja

Krešimir Mikić, pripovjedač
Guy Braunstein, violina
Susanna Yoko Henkel, violina
Lise Berthaud, viola
Jing Zhao, violončelo
Matthew McDonald, kontrabas
Gili Schwarzman, flauta
Chen Halevi, clarinet
Lauma Skride, klavir
Ian Fountain, klavir
Igor Lešnik, ksilofon
Petra Gilming, čelesta

Srijeda, 15. listopada 2014., 20 sati

SEDMI KONCERT: Contemporary music lounge

Philippe Hersant: Pavane (1987.)
Lise Berthaud, viola

Magnus Lindberg: Acequia Madre (2012.)
Chen Halevi, klarinet
Lauma Skride, klavir

Pēteris Vasks: White Landscape (1981.)
Lauma Skride, klavir

György Kurtag: Consolation à Christian Sutter from Signs, Games and Messages (1989.)
Matthew McDonald, kontrabas

Luciano Berio: Psy (1989.)
Matthew McDonald, kontrabas

Ravi Shankar: Začarana zora (1976.)
Stefan Milenković, violina
Edin Karamazov, gitara

Teppo Hauta-Aho: Kadenza (1978.)
Matthew McDonald, kontrabas

Terry Riley: Cantos Desiertos (2003.)
Susanna Yoko Henkel, violina
Petrit Çeku, gitara

Petak, 17. listopada 2014., 20 sati

OSMI KONCERT: Slavenska noć

Leoš Janáček: Sonata za violinu i klavir

Susanna Yoko Henkel, violina
Lauma Skride, klavir

Antonín Dvořák: Klavirski trio br. 4 u e-molu, op. 90, „Dumky“

Susanna Yoko Henkel, violina
Torleif Thedéen, violončelo
Lauma Skride, klavir

Antonín Dvořák: Gudački kvintet u G-duru, op. 77

Stefan Milenković, violina
Susanna Yoko Henkel, violina
Lise Berthaud, viola
Torleif Thedéen, violončelo
Matthew McDonald, kontrabas

Subota, 18. listopada 2014., 20 sati

DEVETI KONCERT: Schubertijada

Franz Schubert

Gudački trio u B-duru, D 471

Susanna Yoko Henkel, violina
Lise Berthaud, viola
Torleif Thedéen, violončelo

Sonata „Arpeggione“, D 821 (obr. Valter Dešpalj)

Jing Zhao, violončelo
Petrit Çeku, gitara
Klavirski kvintet u A-duru, D 667, „Pastrva“
Susanna Yoko Henkel, violina
Lise Berthaud, viola
Jing Zhao, violončelo
Matthew McDonald, kontrabas
Lauma Skride, klavir

GLAZBENICI

Susanna Yoko Henkel, violina (Njemačka/Hrvatska)
Guy Braunstein, violina (Izrael)
Anđelko Krpan, violina (Hrvatska)
Stefan Milenković, violina (Srbija/SAD)
Lise Berthaud, viola (Francuska)
Monika Leskovar, violončelo (Hrvatska)
Torleif Thedéen, violončelo (Švedska)
Jing Zhao, violončelo (Kina)
Matthew McDonald, kontrabas (Australija)
Petrit Çeku, gitara (Kosovo)
Gili Schwarzman, flauta (Izrael)
Chen Halevi, klarinet (Izrael)
Ian Fountain, klavir (Velika Britanija)
Lauma Skride, klavir (Latvija)
Saki Kodama, violina (Japan)
Mario Ivelja, kontrabas (Hrvatska)
Igor Lešnik, ksilofon (Hrvatska)
Petra Gilming, čelesta (Hrvatska)
Krešimir Mikić, pripovjedač (Hrvatska)

GALERIJA