Guy Ben-Ziony Tomoko Akasaka Ewa Kupiec Mario Ivelja Roland Glassl Zvi Plesser Trio Elogio Susanna Yoko Henkel Monika Leskovar Radovan Vlatković Ian Fountain Ségolène de Beaufond Stefan Milenković Petrit Çeku

2013

ZAGREB KOM 8

PROGRAM

Petak, 11. listopada 2013., 20 sati

PRVI KONCERT: Francuska noć

Claude Debussy: Sonata za violončelo i klavir u d-molu
Torleif Thedéen, violončelo
Lauma Skride, klavir

Francis Poulenc: Sonata za flautu i klavir, FP 164

Gili Schwarzman, flauta
Lauma Skride, klavir

Maurice Ravel: Klavirski trio

Susanna Yoko Henkel, violina
Torleif Thedéen, violončelo
Lauma Skride, klavir

Ernest Chausson: Koncert za klavir, violinu i gudački kvartet u D-duru, op. 21

Guy Braunstein, violina
Lauma Skride, klavir
Susanna Yoko Henkel, violina
Ségolene de Beaufond, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Torleif Thedéen, violončelo

Subota, 12. listopada 2013., 20 sati

DRUGI KONCERT: Schumann i Brahms

Robert Schumann: Slike iz bajke, četiri komada za klavir i violu, op. 113

Guy Ben-Ziony, viola
Martina Filjak, klavir

Robert Schumann: Klavirski trio br. 1 u d-molu, op. 63

Susanna Yoko Henkel, violina
Torleif Thedéen, violončelo
Martina Filjak, klavir

Johannes Brahms: Klavirski kvartet br. 3 u c-molu, op. 60

Guy Braunstein, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Torleif Thedéen, violončelo
Lauma Skride, klavir

Nedjelja, 13. listopada 2013., 20 sati

TREĆI KONCERT: Mozartova soareja

Wolfgang Amadeus Mozart : Sonata za klavir četveroručno u C-duru, KV 521

Lauma Skride, klavir
Martina Filjak, klavir

Kvartet za flautu i gudače br. 3 u C-duru, KV 285b

Gili Schwarzman, flauta
Guy Braunstein, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Anastasia Kobekina, violončelo

Divertimento za gudački trio u Es-duru, KV 563

Susanna Yoko Henkel, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Torleif Thedéen, violončelo


Ponedjeljak, 14. listopada 2013., 20 sati

ČETVRTI KONCERT: Seksteti

Johannes Brahms: Gudački sekstet br. 1 u B-duru, op. 18

Guy Braunstein, violina
Susanna Yoko Henkel, violina
Julia Deyneka, viola
Guy Ben-Ziony, viola
Torleif Thedéen, violončelo
Anastasia Kobekina, violončelo

Petar I. Čajkovski: Gudački sekstet u d-molu, op. 70 - "Sjećanje na Firenzu"

Susanna Yoko Henkel, violina
Guy Braunstein, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Julia Deyneka, viola
Anastasia Kobekina, violončelo
Torleif Thedéen, violončelo

Utorak, 15. listopada 2013., 11 sati

PETI KONCERT: Koncert za djecu

Srijeda, 16. listopada 2013., 20 sati

ŠESTI KONCERT: Slavenska noć

Sergej Prokofjev: Sonata za flautu i klavir u D-duru, op. 94

Gili Schwarzman, flauta
Lauma Skride, klavir

Igor Stravinski: Elegija za violu solo (1944)

Guy Ben-Ziony, viola

Dora Pejačević: Impromptu za klavirski kvartet, op. 9

Lauma Skride, klavir
Guy Braunstein, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Anastasia Kobekina, violončelo

Dimitrij Šostakovič: Klavirski trio br. 1 u c-molu, op. 8

Lauma Skride, klavir
Guy Braunstein, violina
Anastasia Kobekina, violončelo

Karol Szymanowski: Mitovi, op. 30, za violinu i klavir

Susanna Yoko Henkel, violina

Lauma Skride, klavir

Božidar Kunc: Soliloquy za solo flautu, op. 61

Gili Schwarzman, flauta

Dimitrij Šostakovič: Gudački kvartet br. 8 u c-molu, op. 110

Susanna Yoko Henkel, violina
Guy Braunstein, violina
Julia Deyneka, viola
Anastasia Kobekina, violončelo

GLAZBENICI

Susanna Yoko Henkel, violina (Njemačka/Hrvatska)
Guy Braunstein, violina (Izrael)
Ségolène de Beaufond, violina (Francuska)
Julia Deyneka, viola (Rusija)
Guy Ben-Ziony, viola (Izrael)
Torleif Thedéen, violončelo (Švedska)
Anastasia Kobekina, violončelo (Rusija)
Lauma Skride, klavir (Latvija)
Martina Filjak, klavir (Hrvatska)
Gili Schwarzman, flauta (Izrael)